ALB EAGLE


You are not connected. Please login or register

Plazhet më të bukura në botë

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Plazhet më të bukura në botë on Thu Jul 09, 2009 11:42 am

agnesa
* Bora Bora, Polinezi

Ndodhet 270 km në jug-perëndim të Tahiti, plazhi dhe kabanat mbi ujë në Bora Bora

* Abel Tasman, Zelanda e re

Abel Tasman, park natyral i mbrekullueshëm që ndodhet në Zelandën e Re, në Ishullin e Jugut.

*Atoll i Funafuti, Tuvalu

Ndodhet në Paqësorin e Jugut, atoll i Funafutit, një parajsë e vërtetë tokësore të
shtetit të vogël të Tuvalu

* Papeete, Tahiti

Një perëndim dielli në breg të Papeete, në ishullin e Tahiti, është një kënaqësi e veçantë

* Doloda, Indonezi

Ishulli i pabanuar i Dolodas, në Indonezi, përbëhet nga plazhe me rërë të bardhë prej shumë km..... Çfarë kërkoni më tepër?

* Les Calanques - Kalonkes

Në Francë, Kalonket e Marseilles (fotoja më sipër) dhe të Cassis, peisazhe të mbrekullueshme

* Exuma Cays, Bahamas

Exuma Cays, në Bahamas, janë të përbërë nga qindra ishuj dhe ishuj koralor shkëmbor

* Digue, Seychelles

Një plazh tropikal i Anse Source d’Argent, në ishullin e Digue, në Seychelles

* Boracay, Filipine

Deti, plazhi, rëra e bardhë, arrat e kokosit.... është vetëm në Filipine në ishullin e Boracay që të gjitha këto mbrekulli janë mbledhur !

* Phuket, Tailandë

Fatkeqësisht i njohur për cunaminë që qëlloi ishullin, Phuket i cili është bërë më pak simpatik nga kjo ngjarje por gjithsesi ajo ruan bukurinë e plazheve të saj dhe rërës së hollë .

* Corse, Porto Vecchio

Në Corse(Korsë), Gjiri i Porto Vecchio. Ishulli i bukurisë e mban mirë dhe këndshëm emrin e saj ....

* Belau, Micronésie

Në Micronésie, archipelag dhe shtet i Belau, i njohur gjithashtu dhe me emrin Palau

* Calédonia e Re, Nouméa

Pengesa koralore e Caledonia e Re është një nga më të mëdhajat në botë.

* Belle-Ile - Ishulli-Bukur, France

Ekzistojnë plazhe të mbrekullueshme në Francë... dhe në Bretagne, si kjo më sipër Belle-Ile

* Atoll i Malés, Maldives

Une plage de l'atoll de Malé. L'île de Malé elle-même est la capitale des Maldives

* Bol, Kroaci

Në ishullin e Brac, në Kroaci, plazhi i fshatit Bol është përshkruar ndonjëherë si më e bukura e Adriatikut.

* Lençois Maranhenses, Brazil

Parku i mbrekullueshëm i Lençois Maranhenses, në Brazil.

* Archipelagu i Mergui, Birmani

Archipelagu i mbrekullueshëm i Mergui, në Jug të Birmanisë, përbëhet nga 800 ishujt koralor shkëmbor. Shumica e tyre janë të pabanueshme.

* Atoll i Arit, Maldives


Atoll i Arit. Në total, archipelagu i Maldoves është i formuar nga rreth 1200 ishuj. Shumë prej tyre janë ishuj hotelesh, të destinuara për turistët.

* Zante, Greqi

Një bukuri e rrallë natyrore, rërë të bardhë vullkanik... ishulli i Zantes, në Greqi, përmban një hapësirë të mbrekullueshme, ku më e njohura është plazhi i Navagio (Fotoja më sipër)

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

 
  •  

Free forum hosting | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Free forums